NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Под прожектора Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
1831
Под прожектора

Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата. За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала

| 18 Септември 2024, 08:37 ч.
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Снимка © DFA

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

Мюзикълът „Дух“ е изключително удоволствие и невероятен подарък в моя път в изкуството, защото от малка много обичам госпъла и тук имам възможност да пея в този стил. Това сподели актрисата Милица Гладнишка, която изпълнява ролята на Ода Мей Браун в спектакъла на Варненската опера, който има премиера тази вечер в Летния театър в крайморския град. Госпълът е един гениален модел на разговор с Бога за всички въпроси и терзания, които имаш и позволява огромна импровизация, както е и в джаза, който пея от толкова години, добави Гладнишка. 

Тя е получила предложение да участва в постановката от режисьорката Сребрина Соколова и едва тогава гледала едноименния филм от 1990 г. „Не подозирах, че този мюзикъл съществува. След това чух двете песни на моята героиня, видях и филма и казах, че съм с двата крака в спектакъла“, сподели актрисата и добави, че в „Дух“ музиката е изключителн

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе на 28 юли в Летния театър в Бургас, обявиха организаторите от Община Бургас.

Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителка Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителят на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров.

Има два вида диригенти. Едните са сопаджии с истински сопи. А другите са с истинска диригентска палка. Това мое мнение не е един вид нахалство, а преценка, защото съм преживял и следвал, учил съм се и съм наблюдавал най-големите диригенти на нашето столетие.

Думите са на големия български диригент Асен Найденов след гостуване зад граница.  

„Преди години бях поканен да дирижирам в Цариград, в Анкара и в Измир. Трябва да ви кажа, че турците ме посрещнаха изключително добре. Когато тръгнах една заран за репетицията, на входа на залата ме посрещна елегантен турчин с думите „Сопа вар?“. Вар значи има. Казах: „Вар!“ Защото имах палка. Оттогава научих, че турците наричат диригентската палка сопа. И това понятие, но вече наше, залегна в мисълта ми“, разказва Найденов.

„Беше изискан, възпитан човек, с

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания на Столичната  община „Нека бъдем по-добри“, която и тази година подкрепя каузата „Информационна кампания в подкрепа на жени с репродуктивни проблеми – да сверим биологичния си часовник навреме“.

В рецитала на сдружението „Независими автори, музиканти и продуценти" СНАМП извън конкурсната програма ще участват още Нели Рангелова, Богдан Томов, Росица Ганева, „Дует с кауза“, „Спринт“, Тюркян Исмаилова & ВГ Даймънт, дует Well. Фестивалът се провежда със специалното участие на група „Жестим“ и ще е достъпен за хора с увреден слух.

Портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние са включени в изложбата на Сашо Стоицов - „Портретни картини“. Експозицията ще може да се разгледа в столичната галерия „Аросита“ от 17 юни до 1 юли, съобщават организаторите.

„Портрети на състояния на растения, хора и небе. Има портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние. Цветята позират, небето иска да каже нещо, хората стоят като мравки. Основно е портретирането на различни състояния на моделите. Усещането е за много силна връзка на наблюдаващият и наблюдавания“, казват от екипа. 

Сашо Стоицов е роден 1952 г. в Благоевград. От 1998 г. живее и работи в София и Ню Йорк. Завършва Националната художествена гимназия в София. В периода 1999-2000 учи Digital Media Arts Technology в Ню Йорк. 

/ВСР

„Много се радвам, че тази година свирихме на прекрасния фестивал Q-Jazz във Варна. Програмата дава платформа за изява на много талантливи музиканти. Наистина съм впечатлена, че е организиран от хора, безрезервно подкрепящи изкуството, подпомогнат от множество доброволци и финансиран почти изцяло от дарения“. Това каза музикантката Виктория Кирилова, която участва със Subconscious Trio в закриващата вечер на Q-Jazz Festival, който се организира от Школа „Дедал“ на плажа в местността Карантината в квартал „Аспарухово“.

Виктория Кирилова е започнала развитието си с класически контрабас и макар че по-късно намира джаза за по-креативен, класическата музика си остава голяма любов за нея и все още с удоволствие се включва и в такива проекти. Участвала е два пъти и на джаз фестивала „Варненско лято“ и смята, че публиката във Варна е компетентна и щедра.  

В Subconscious

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

От 23 до 25 август в Габрово се организира фестивалът „Реките на града“, съобщават от местната администрация. 

Събитието „Реките на града“ обединява множество партньори в каузата за облагородяване на връзката между Габрово и река Янтра.

Центърът “Кристо и Жан-Клод” се включва като партньор, допринасяйки с мисията си да подкрепя изкуството и силата му да трансформира пространства.

Фестивалът ще предложи инсталации и публично изкуство от български артисти като Александър Вълчев и Добрин Атанасов, посочват организаторите. 

Младежки център - Габрово играе ключова роля в реализацията и финансирането на повечето събития, насърчавайки младежкото участие в процесите на градско развитие и културно обогатяване.

Почистването на Янтра с помощта на доброволци от екипа на dm България също е част от прогр

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Тов ...
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Тикер в 19:00 ч.
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство ...
Начало Под прожектора
1831
Под прожектора

Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите.Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

| 18 Септември 2024, 08:37 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Снимка © DFA

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Мюзикълът „Дух“ е изключително удоволствие и невероятен подарък в моя път в изкуството, защото от малка много обичам госпъла и тук имам възможност да пея в този стил. Това сподели актрисата Милица Гладнишка, която изпълнява ролята на Ода Мей Браун в спектакъла на Варненската опера, който има премиера тази вечер в Летния театър в крайморския град. Госпълът е един гениален модел на разговор с Бога за всички въпроси и терзания, които имаш и позволява огромна импровизация, както е и в джаза, който пея от толкова години, добави Гладнишка. 

Тя е получила предложение да участва в постановката от режисьорката Сребрина Соколова и едва тогава гледала едноименния филм от 1990 г. „Не подозирах, че този мюзикъл съществува. След това чух двете песни на моята героиня, видях и филма и казах, че съм с двата крака в спектакъла“, сподели актрисата и добави, че в „Дух“ музиката е изключителн

Десет са песните, избрани да достигнат до финала на тазгодишното издание на Националния конкурс "Бургас и морето", който ще се проведе на 28 юли в Летния театър в Бургас, обявиха организаторите от Община Бургас.

Финалистите са избрани от комисия, съставена от изпълнителка Тони Димитрова, композиторите Стефан Диомов и Руслан Карагьозов, заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева, генералния директор на Българска телеграфна агенция Кирил Вълчев, ръководителят на катедра „Музика и мултимедийни технологии“ в Софийския университет и заместник-директор на бургаския филиал на университета д-р Адриан Георгиев, общинския съветник и част от комисията по култура към Общински съвет Бургас - Веселин Пренеров, поетесата Яна Вълчева, фронтмена на група „Горещ пясък“ Светослав Михайлов и директора на Общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ Димитър Маджаров.

Има два вида диригенти. Едните са сопаджии с истински сопи. А другите са с истинска диригентска палка. Това мое мнение не е един вид нахалство, а преценка, защото съм преживял и следвал, учил съм се и съм наблюдавал най-големите диригенти на нашето столетие.

Думите са на големия български диригент Асен Найденов след гостуване зад граница.  

„Преди години бях поканен да дирижирам в Цариград, в Анкара и в Измир. Трябва да ви кажа, че турците ме посрещнаха изключително добре. Когато тръгнах една заран за репетицията, на входа на залата ме посрещна елегантен турчин с думите „Сопа вар?“. Вар значи има. Казах: „Вар!“ Защото имах палка. Оттогава научих, че турците наричат диригентската палка сопа. И това понятие, но вече наше, залегна в мисълта ми“, разказва Найденов.

„Беше изискан, възпитан човек, с

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

В археологическия парк „Западна порта на Сердика“ ще се състои премиера на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността", съобщават продуцентите от Derida Dance Center.

Концепцията и хореографията са на Живко Желязков.

Граници на реалността“ е визуален танцов спектакъл, вдъхновен от Западната порта на Сердика – не само като като архитектурно наследство от античния и ранновизантийски град, но и като част от съвременната градска среда.

Представлението фокусира вниманието върху границите, но не толкова в историческия им контекст на защитната функция, а по-скоро като възможност за свързване. Чрез изкуството на съвременния танц, визуални трансформации и музика, зрителите ще станат част от непрекъснато движение от индивидуалното защитено про

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания на Столичната  община „Нека бъдем по-добри“, която и тази година подкрепя каузата „Информационна кампания в подкрепа на жени с репродуктивни проблеми – да сверим биологичния си часовник навреме“.

В рецитала на сдружението „Независими автори, музиканти и продуценти" СНАМП извън конкурсната програма ще участват още Нели Рангелова, Богдан Томов, Росица Ганева, „Дует с кауза“, „Спринт“, Тюркян Исмаилова & ВГ Даймънт, дует Well. Фестивалът се провежда със специалното участие на група „Жестим“ и ще е достъпен за хора с увреден слух.

Портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние са включени в изложбата на Сашо Стоицов - „Портретни картини“. Експозицията ще може да се разгледа в столичната галерия „Аросита“ от 17 юни до 1 юли, съобщават организаторите.

„Портрети на състояния на растения, хора и небе. Има портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние. Цветята позират, небето иска да каже нещо, хората стоят като мравки. Основно е портретирането на различни състояния на моделите. Усещането е за много силна връзка на наблюдаващият и наблюдавания“, казват от екипа. 

Сашо Стоицов е роден 1952 г. в Благоевград. От 1998 г. живее и работи в София и Ню Йорк. Завършва Националната художествена гимназия в София. В периода 1999-2000 учи Digital Media Arts Technology в Ню Йорк. 

/ВСР

„Много се радвам, че тази година свирихме на прекрасния фестивал Q-Jazz във Варна. Програмата дава платформа за изява на много талантливи музиканти. Наистина съм впечатлена, че е организиран от хора, безрезервно подкрепящи изкуството, подпомогнат от множество доброволци и финансиран почти изцяло от дарения“. Това каза музикантката Виктория Кирилова, която участва със Subconscious Trio в закриващата вечер на Q-Jazz Festival, който се организира от Школа „Дедал“ на плажа в местността Карантината в квартал „Аспарухово“.

Виктория Кирилова е започнала развитието си с класически контрабас и макар че по-късно намира джаза за по-креативен, класическата музика си остава голяма любов за нея и все още с удоволствие се включва и в такива проекти. Участвала е два пъти и на джаз фестивала „Варненско лято“ и смята, че публиката във Варна е компетентна и щедра.  

В Subconscious

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

От 23 до 25 август в Габрово се организира фестивалът „Реките на града“, съобщават от местната администрация. 

Събитието „Реките на града“ обединява множество партньори в каузата за облагородяване на връзката между Габрово и река Янтра.

Центърът “Кристо и Жан-Клод” се включва като партньор, допринасяйки с мисията си да подкрепя изкуството и силата му да трансформира пространства.

Фестивалът ще предложи инсталации и публично изкуство от български артисти като Александър Вълчев и Добрин Атанасов, посочват организаторите. 

Младежки център - Габрово играе ключова роля в реализацията и финансирането на повечето събития, насърчавайки младежкото участие в процесите на градско развитие и културно обогатяване.

Почистването на Янтра с помощта на доброволци от екипа на dm България също е част от прогр

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Цветни аспекти
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.